Овогодишњи „Фића фест“, 22. по реду, биће одржан у недељу, 28. јуна код фонтане у Великом парку. Церемонија свечаног отварања манифестације је у 11 часова. Аутомобили ће бити паркирани од 10 часова, на локацији од улаза у Велики парк до фонтане, до почетка дефилеа централним градским саобраћајницама у 13 часова. На „Фића фесту“ се традиционално окупљају власници и љубитељи фића са простора бивше Југославије. О манифестацији, која се одржава сваке године, крајем јуна у Крагујевцу од 2005. године, за „Гостопримницу“ говоре Снежана Милисављевић из Градске туристичке организације и Велибор Јефтић из Удружења љубитеља фића.