Свечана академија поводом обележавања јубилеја – 180 година Читалишта и 160 година Народне библиотеке „Вук Караџић“ у Крагујевцу, одржаће се у петак 26. јуна од 12 часова у Галерији Библиотеке.
Ово је прилика да се обележи дуга традиција библиотекарства, културног развоја и јавног деловања ове установе, као и да се потврди континуитет сарадње са институцијама културе, локалне самоуправе и библиотечке заједнице. О програму обележавања у „Гостопримници“ говори Милош Милојевић из Народне библиотеке „Вук Караџић“.